0 En Hayırlı Dualar


1- Müslim ibni Hârisi't-Temîmî, babasından (Radıyal anhumâ), rivayet etmiştir ki, Rasûlullah (Sallallâhu a ve sellem) şöyle buyurdu: "Sabah namazını kıld zaman dünya kelâmı konuşmadan yedi kere: "Ey Allahım! Beni ateşten koru." de. Şüphesiz ki sen o ölürsen, Allâh(u Teâlâ) sana cehennemden be (kurtuluş) yazar."

Hadîs-i şerifin bazı rivayetlerinde "Akşam namazım bitirdiğinde de bu duayı yedi kere oku, o gece ölürsen sana cehennemden kurtuluş yazılır." şeklinde bir ziyâde vardır. 

Duanın Arapça Okunuşu : Allahumme ecirni minen nar

2- Efendimiz (Sallallâhu aleyhi ve sellemden) rivayet edildiğine göre, her kim sabaha çıktığı vakit, En'âm sûresinin başındaki üç âyet-i kerîmeyi okursa,

Allâhu Teâlâ ona, kendisini korumak üzere yetmiş bin melek görevlendirir, kıyamet gününe kadar o meleklerin amellerini ona yazar, şeytân her ne zaman o kişinin kalbine şerden bir şey atmak istese, yedinci kat semâdan, yanında demirden bir kamçı olan melek inerek onunla Şeytan arasına yetmiş bin perde koyar.

Kıyamet günü olduğunda Allâhu Teâlâ o kuluna: "Ey Adem'in oğlu! Gölgemin altında yürü; cennetimin meyvalarından ye; Kevser suyundan iç; Selsebîl su-yundan yıkan; sen, benim kulumsun; ben de senin Rabbinim. Sana ne hesap vardır, ne de azâb." buyurur.

3- İbni Mes'ûd (Radıyallâhu anh)ın şöyle buyurduğu rivayet edilmiştir: "Her kim sûre-i Bakara'mn evvelinden dört âyet, Âyetü'l-Kürsî ve ondan sonraki iki âyet, sûre-i Bakara'mn sonundan üç âyet-i kerîme okursa, ona ve efrâd-1 ailesine o gün şeytân yaklaşamaz; ehlinde (çoluk çocuğunda) ve malında istemediği şeyle karşılaşmaz ve bu âyet-i kerîmeler hangi mecnûna (deliye) okunursa, biiznillâhi Teâlâ mutlaka ayılır

0 yorum:

Yorum Gönder

 

En Etkili Dualar Copyright © 2011 - |- Template created by O Pregador - |- Powered by Blogger Templates