0 En Güzel Dualar


Arkadaşlar sizlere burada paylaştığım duaları okuyanlar mutlaka büyük kazançlara kavuşacaktır.

1 - Musa ibni CaTer'in dedesinden (Radıyallâhu anhum) rivayetine göre, Rasûlullah (Sallallâhu aleyhi ve sellem) şöyle buyurdu: "Her kim müezzini ezan okurken duyduğun¬da: "dosdoğruyu söyleyenlere merhaba, namaza da ehlen ve merhaba (hoş safa geldi) derse, Allâh(u Teâlâ) ona iki milyon sevap yazar; iki milyon günahını siler ve onu iki milyon derece yükseltir." 

Arapça Okunuşu : Merhaban bil kailine adlen merhaban bissalati ve ahlen

2 - Ebû Hazım (Radıyallâhu anh) buyurmuştur ki: "Her kim, müezzin, ezanı bitirdiğinde: 

"Allâhu Teâlâ'dan başka hiç bir ilâh yoktur. O tektir; hiç bir ortağı yoktur. O'nun zâtından başka her şey helak olacaktır.

Ey Allahım! Bu şehâdeti bana sen ihsan ettin; ben de bununla ancak senin için şehâdet ettim. Bunu benden, senden başkası kabul edemez. O halde sen, bu şehâdeti benim için yanında kurbet (yakınlık vesilesi) ve cehenneme perde kıl.

Ey merhametlilerin en merhametlisi! Beni, ana-babamı ve inanan bütün erkek ve kadınları rahmetinle mağfiret eyle. Şüphesiz sen, her şeye hakkıyla gücü yetensin." derse, Allâhu Teâlâ onu hesaba tâbi tutmadan cennetine koyar. 

3- Semure ibni Cündüb (Radıyallâhu anh)dan rivayet edildiğine göre, Rasûlullah (Sallallâhu aleyhi ve sellem) şöyle buyurdu:

Her kim güzelce abdest alır da, sonra mescide gitmek üzere evinden çıkarken:

"Beni yaratan ve hidâyet eden Allah'ın ismiyle (çıkıyorum)" derse, Allâhu Teâlâ mutlaka onu doğru amellere hidâyet eder.

"O Allah ki, beni yediriyor ve içiriyor." derse, Allâhu Teâlâ onu mutlaka cennet taamlarından yedirir ve cennet şarabından içirir.

"Hastalandığım zaman O bana şifâ verir." derse, Allâhu Teâlâ mutlaka ona şifâ verir.

"O Allah ki beni öldürür sonra diriltir." derse,Allâhu Teâlâ mutlaka onu şehitlerin hayatıyla yaşatır. Şehitlerin ölümüyle öldürür.

"O Allah ki, kıyamet gününde benim hatalarımı affetmesini ümit ederim." derse, denizin köpüklerinden fazla günahları da olsa, Allâhu Teâlâ mutlaka bütün hatalarını affeder.

"Ey Rabbim! Bana hüküm ver ve beni sâlihlere kat." derse, Allâhu Teâlâ ona mutlaka hüküm (ilimde ve amelde kemâl) verir ve onu geçmiş ve gelecek sâlik kullarına ilhak eder (katar).

"Sonra gelecek ümmetler içinde beni hayırla yâdettir." derse, Allâhu Teâlâ indinde mutlaka sıddik olarak yazılır.

"Beni Na'îm cennetinin vârislerinden kıl." derse, Allâhu Teâlâ mutlaka ona cennete köşkler ve makamlar verir.

İmâm Hasen bu duaların sonuna:

"Anam-Babam beni küçükken büyüttükleri gibi, sen de onları affet." diye ilâve ederdi. 


0 yorum:

Yorum Gönder

 

En Etkili Dualar Copyright © 2011 - |- Template created by O Pregador - |- Powered by Blogger Templates